Dobogóval indult az év

Néhány hónapos szünet után az I. Therwoolin Boldogkő Rally-val megkezdődött a 2021-es versenyszezonunk április 18-án.

Izgalmas verseny állt előttünk: új autóval, új pályákon, számunkra új márkakupában, a Peugeot 208 Rally Cup Hungary mezőnyében álltunk rajthoz a navigátorommal, Notheisz Ivettel, akivel harmadik helyen értünk célba. A 2WD kategóriában pedig összetett ötödik helyezettek lettünk. Az egész verseny a tanulásról, a tapasztalatszerzésről, az összeszokásról szólt nekünk. Az autót csak egy rövid teszten próbáltuk ki, szóval nem tudtuk, hogy hogyan fog viselkedni a tempós, dobálós szakaszokon, amikkel tele voltak a gyorsaságik ezen a hétvégén. Kilenc gyorsasági várt ránk, háromszor kellett teljesítenünk ugyanazt a három szakaszt.

Az első körben már kezdtem megszokni az autó mozgását, a második körre aztán állítottunk rajta kicsit, amitől még jobb lett, így egyre jobban bíztam benne. Az elsődleges célunk az volt, hogy magunkhoz képest fejlődjünk körről-körre, majd az, hogy megtartsuk a dobogós helyezésünket. Elég változóak voltak a körülmények, ami nem könnyítette meg a versenyzők dolgát. Mivel egy versenyen nyolc Pirelli abroncsot használhattunk, a gumitaktikára is nagyon kellett figyelni. Jól éreztünk magunkat, erős versenytársaink vannak a kupában, akik folyamatosan ösztönöznek a fejlődésre. A csapat és a szervizháttér profi volt ezúttal is.

Nagyon köszönöm a támogatóinknak, hogy lehetővé tették a részvételünket az év első versenyén!